W Kazimierzy Wielkiej rozdadzą flagi narodowe

Data publikacji: 20.04.2021 14:37
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Adam Bodzioch /

Koła Gospodyń Wiejskich z Kazimierzy Wielkiej szyją flagi narodowe dla mieszkańców gminy. Ozdobią one domy podczas nadchodzących majowych uroczystości: Święta Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W sumie ma powstać 230 flag.

Adam Bodzioch, burmistrz Kazimierzy Wielkiej, zaznacza, że celem jest przypomnienie, że flaga to symbol polskiej państwowości i suwerenności, która towarzyszy najważniejszym uroczystościom państwowym.

- Powracamy do tradycji, bo kilkanaście lat temu także  rozdawaliśmy flagi, aczkolwiek były one wtedy kupione - mówi Adam Bodzioch. - Teraz gmina nabyła materiał, a biało-czerwone szyją panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Głuchowa i Wojsławic. Myślę, że zachęci to mieszkańców, aby w czasie świąt państwowych wywieszać narodowe barwy.

20.04.2021. Koła Gospodyń Wiejskich z Kazimierzy Wielkiej szyją flagi narodowe dla mieszkańców gminy. Justyna Bogal z Urzędu Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej, Adam Bodzioch - burmistrz Kazimierzy Wielkiej, Łukasz Maderak - zastępca burmistrza Kazimierzy Wielkiej, Sylwia Konewecka z Urzędu Miasta i Gminy w Kazimierzy WielkiejFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Barbara Kozińska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Głuchowie informuje, że flaga  ma wymiary 126 na 80 cm. Do jej wykonania wystarczą dwa kawałki materiału, igła, nici, maszyna do szycia i trochę umiejętności i chęci.

- W sumie zużyliśmy 300 metrów materiału i 10 szpulek nici. Czujemy się zobowiązane, aby   włączać się do takich akcji, przede wszystkim staramy się, aby flagi były dobrze skrojone i uszyte - zaznacza.

Biało-czerwoną będzie można odebrać w poniedziałek w urzędzie gminy za potwierdzeniem i deklaracją jej wywieszenia. Wśród osób, które odbiorą flagę, zostaną rozlosowane nagrody.

Reklama