W Kielcach będą nowe przystanki

Data publikacji: 07.10.2021 16:54
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Na kieleckiej mapie komunikacyjnej pojawi się dziesięć nowych przystanków autobusowych. Podczas najbliższej sesji, radni zapoznają się z propozycjami ich lokalizacji, przygotowanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.

Jarosław Karyś, przewodniczący Rady Miasta z klubu Prawa i Sprawiedliwości mówi, że zmiany mają przede wszystkim charakter techniczny.

- To są nowe przystanki uzupełniające istniejącą sieć komunikacji miejskiej. Zmiany uwzględniają także likwidację dwóch przystanków, które przestały pełnić swoją funkcję - wyjaśnia.

Nowe przystanki będą dostępne wyłącznie dla autobusów MPK.

- Będą to przystanki wykluczające całkowicie możliwość zatrzymywania się na nich pojazdów należących do prywatnych przewoźników - dodaje.

Nowe przystanki są zlokalizowane na kilku ulicach w mieście: Olszewskiego, Nowoszybowcowej, Nowaka-Jeziorańskiego, Wojska Polskiego oraz Malików.

Ponadto z listy usunięte zostaną dwa przystanki na ul. Szybowcowej, z uwagi na fakt, że w ostatnim czasie wybudowano w tym miejscu równoległą ul. Nowoszybowcową wraz z pętlą autobusową.

Podobne wiadomości
Reklama