W Kielcach koszą na potęgę

Data publikacji: 03.08.2021 15:25
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.08.2021. Kielce. Al. Solidarności. Drugi etap koszenia traw

03.08.2021. Kielce. Al. Solidarności. Drugi etap koszenia traw
Fot. Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych Spółka z o.o. / Facebook

Na kieleckich ulicach trwa drugi etap koszenia traw rosnących w pasach drogowych, parkach i na skwerach. Dotychczas prace porządkowe przeprowadzono już na ul. Warszawskiej, skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej. Prace zostały zlecone przez Miejski Zarząd Dróg.

Jak wyjaśnia Marcin Batóg, rzecznik prasowy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach, prowadzone prace, tak jak poprzednio mają na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa na ulicach miasta.

- Aktualnie skupiamy naszą uwagę na pasach drogowych, gdzie obserwujemy dynamiczny wzrost traw. W związku z tym, pracownicy Zieleni Miejskiej w pierwszej kolejności koszą trawę w tzw. trójkątach bezpieczeństwa, czyli w pobliżu rond, skrzyżowań i wysepek oraz przejść dla pieszych. Wszystko po to, by piesi, rowerzyści i kierowcy mogli w bezpieczny sposób korzystać z dróg - mówi rzecznik RPZiUK.

Do tej pory, koszenie traw przeprowadzono na ul. Warszawskiej, w pobliżu ronda przy ul. Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej. Prace pielęgnacyjne są na ukończeniu na ul. Krakowskiej. Łącznie jest to przeszło 60 lokalizacji w całym mieście.

W międzyczasie skoszone zostaną także nieużytki, nazywane przez rzecznika Zieleni Miejskiej samoistnymi łąkami kwietnymi.

Marcin Batóg zaznacza, że prace związane z obecnym koszeniem traw powinny potrwać jeszcze około 5-6 tygodni, czyli mniej więcej do końca wakacji. Możliwe jest nieznaczne przesunięcie tego terminu w przypadku wystąpienia znaczących opadów deszczu lub gwałtownych załamań pogody.

adv adv
Wiadomości
Reklama