W Kielcach pływanie i gra w bilard za darmo

Data publikacji: 19.09.2020 15:29
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.09.2020. Kielce. Narodowy Dzień Sportu. Bezpłatne zajęcia na basenie DELFIN przy ul. Krakowskiej

19.09.2020. Kielce. Narodowy Dzień Sportu. Bezpłatne zajęcia na basenie DELFIN przy ul. Krakowskiej
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Bezpłatny wstęp na pływalnie i darmowa nauka gry w bilard - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich kielczan, którzy wzięli udział w zajęciach w ramach Narodowego Dnia Sportu.

Dla mieszkańców Kielc udostępnione zostały bezpłatnie pływalnie: ORKA, DELFIN, FOKA, JURA oraz MORS.

Łukasz Zemła wraz z 6-letnią córką Hanią postanowił skorzystać z oferty basenu Delfin. Jak mówi, dla jego córki były to dla pierwsze zajęcia w wodzie.

- Skorzystaliśmy z możliwości bezpłatnego wstępu na basen. Hania nie mogła się doczekać tej wizyty. Dla niej to wielka radość, widać, że jest bardzo szczęśliwa. Na pewno będziemy kontynuować te treningi. Pływanie wpływa na rozwój dzieci, ich postawę i budowę organizmu. To dyscyplina dla wszystkich, zarówno dla dzieci, jak i osób starszych – podkreśla Łukasz Zemła.

Z okazji do bezpłatnego wejścia na basen skorzystał również Tomasz Wydra. Jak mówi bezpłatne wejściówki z okazji Narodowego Dnia Sportu mogą zachęcić większą grupę osób do regularnego korzystania z pływalni.

- Dla tych, którzy regularnie uczęszczają na zajęcia na pływalni to fajny bonus, a tych, którzy robią to sporadycznie skuteczna mobilizacja. Widziałem wiele osób, które czuło się zachęconych do uczestnictwa w darmowych zajęciach. Na basenie były zarówno małe dzieci przyprowadzone przez swoich rodziców, jak i te starsze – mówi Tomasz Wydra.

Dodajmy, że w akcji wzięły udział m.in. kluby fitness, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i szkółki piłkarskie. Z kolei Kieleckie Centrum Bilardowe oferowało możliwości bezpłatnej nauki gry.

Ogólnopolska kampania została zorganizowana po raz ósmy i miała na celu zachęcenie do aktywności sportowej wszystkich Polaków. Kampanię współfinansuje Ministerstwo Sportu, a jednym z jej patronów medialnych jest Polskie Radio Kielce.

Reklama