W Kielcach powstanie placówka dla niepełnosprawnych. Opiekę znajdą osoby powyżej 25. roku życia

Data publikacji: 22.02.2021 10:29
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.02.2021 Kielce. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy przy ulicy Chęcińskiej

22.02.2021 Kielce. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy przy ulicy Chęcińskiej
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach wybudowany zostanie środowiskowy dom samopomocy dla osób niepełnosprawnych powyżej 25. roku życia.

Edyta Mazur, zastępca dyrektora placówki informuje, że w ośrodku mogliby przebywać jego dotychczasowi podopieczni.

- Chcemy rozbudować obecny budynek o jeszcze jedno skrzydło, w którym mieściłby się właśnie środowiskowy dom samopomocy. Jego podopiecznymi byliby absolwenci naszego ośrodka, ponieważ w naszej placówce na pomoc mogą liczyć tylko osoby od 3 do 25 roku życia. Dlatego ci, po ukończeniu 25. roku życia nie mają możliwości kontynuowania nauki w naszym ośrodku - mówi Edyta Mazur.  

W środowiskowym domu samopomocy niepełnosprawni będą mogli liczyć na kompleksowe wsparcie.

- Środowiskowy dom samopomocy byłby dla nich takim optymalnym rozwiązaniem i kontynuacją ich rehabilitacji w kolejnych latach. W tej placówce mogliby kontynuować i zajęcia rehabilitacyjne i rewalidacyjne, mieć pomoc ze strony logopedy, fizjoterapeuty, psychologa, ale również brać udział w terapii zajęciowej - dodała Edyta Mazur.

Budowa rozpocznie się prawdopodobnie w tym roku. Miasto przekazało już ośrodkowi około 70 tys. złotych na projekt inwestycji. 

Reklama