W Kopaninach koło Końskich będzie przedszkole

Data publikacji: 25.05.2021 16:22
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.05.2021. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę przedszkola w Kopaninach z siedzibą w Bedlnie. Na zdjęciu poseł Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS

25.05.2021. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę przedszkola w Kopaninach z siedzibą w Bedlnie. Na zdjęciu poseł Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS
Fot. Paulina Michta / Radio Kielce

Nowy budynek zostanie wybudowany obok szkoły podstawowej, która zyska także profesjonalną salę gimnastyczną.

Dziś wmurowano tam kamień węgielny i kapsułę czasu. Na uroczystości obecny był lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec. Poseł nie krył zadowolenia z nowej inwestycji. Jak powiedział, szkoła jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia, ponieważ to tu kształtuje się nasza przyszłość.

- Szkoła to nie tylko budynek. Sercem edukacji jest społeczność, najpiękniejszy filar naszego funkcjonowania. Każdy z nas uczęszczał do szkoły podstawowej, zdobywał tu wiedze i przede wszystkim doświadczenie, które w dorosłym życiu okazuje się niezbędne - poinformował.

Dodał również, że najważniejszą lekcję wyciągamy z domu rodzinnego i dlatego rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie zawsze dbać o polskie rodziny.

- Najlepszą szkołą jest dom rodzinny i wszystkim tym, którzy wychowują młode pokolenie, kłaniam się nisko. Żyjemy w czasach, gdzie tradycyjny model rodziny zostaje niszczony ideologiami. Pamiętajmy zatem, że jesteśmy Polakami i bądźmy wierni wartością, które pozostawili nam nasi przodkowie - mówi Krzysztof Lipiec.

Zapewnił także, że szkół i kościołów w życiu publicznym nigdy nie jest za dużo.

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański przyznał, że o dofinansowanie samorząd starał się od dłuższego czasu, jednak udało się to sfinalizować dopiero teraz.

- W Kopaninach powstanie przedszkole, dzięki temu dzieci po jego ukończeniu będą się mogły przenieść do znajdującego się obok budynku. Ta inwestycja nie powstałaby bez pomocy rady miasta i mieszkańców, ale przede wszystkim bez pomocy finansowej, którą otrzymaliśmy z Funduszu Inwestycji Lokalnych - wyjaśnił.

25.05.2021. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę przedszkola w Kopaninach z siedzibą w BedlnieFot. Paulina Michta / Radio Kielce

Placówka ma zostać oddana we wrześniu 2022 roku. Na budowę nowej sali gimnastycznej przekazano 794,6 tys. zł z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury-Sportowa Polska. Natomiast na budowę przedszkola przeznaczono z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych kwotę 720 tys. zł.

Reklama