W Koprzywnicy roczne opóźnienie na budowie oczyszczalni

Data publikacji: 28.05.2020 12:20
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Rozbudowa oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Koprzywnica

Rozbudowa oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Koprzywnica
Fot. swietokrzyskie.pro

O ponad rok opóźnione będzie zakończenie modernizacji oczyszczalni ścieków i rozbudowy sieci kanalizacyjnej w Koprzywnicy. To jedna z największych inwestycji w tej gminie. Dostęp do sieci miało uzyskać siedem miejscowości.

- Prace są zaawansowane w 70 procentach, ale wykonawca musiał wstrzymać roboty z powodu epidemii koronawirusa. Dodatkowo okazało się, że trzeba dokonać zmienić lokalizację przepompowni - mówi Aleksandra Klubińska, burmistrz Koprzywnicy.

Całość miała być gotowa w czerwcu tego roku, ale nie jest możliwe dotrzymanie tej daty. Inwestycja jest dofinansowana unijnymi pieniędzmi przyznanymi przez Zarząd Województwa. W związku z tym, gmina zdecydowała się wystąpić do Urzędu Marszałkowskiego o przedłużenie terminu realizacji i rozliczenia zadania. Jest zgoda, aby był to wrzesień 2021 roku. Burmistrz Aleksandra Klubińska zastrzega, że prace mogą zakończyć się wcześniej.

Po rozbudowie, oczyszczalnia w Koprzywnicy zwiększy swoją przepustowość z 300 do 500 metrów sześciennych na dobę, powstanie też 35 kilometrów nowej sieci kanalizacyjnej w miejscowościach: Gnieszowice, Zbigniewice, Trzykosy, Dmosice, Sośniczany, Błonie i Niedźwice.

Reklama