W Krajnie brakuje wody

Data publikacji: 15.06.2020 13:14
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Mieszkańcy Krajna-Parceli w gminie Górno narzekają na ciągłe przerwy w dostawie wody. Jak mówią, sytuacja potrafi powtarzać się kilka razy w tygodniu. Dodają, że kilkukrotnie kontaktowali się w tej sprawie z gminą, ale na razie nic nie wskazuje na poprawę sytuacji.

Grzegorz Ciepiela, kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Górnie tłumaczy, że problem przerw w dostawie wody w Krajnie-Parcele utrzymuje się od kilku lat. Głównym powodem jest wyjątkowo górzysty teren, w którym znajduje się miejscowość.

- Problem brakującej wody w Krajnie powraca co roku w okresie wakacyjnym. Mieszkańcy zaczynają wtedy więcej jej zużywać, a ponieważ Krajno-Parcele jest wysoko położone, to spada cieśnie w sieci i wyżej położone gospodarstwa odczuwają braki jako pierwsze.

Aby rozwiązać ten problem planowana jest budowa dwóch dodatkowych zbiorników na wodę o łącznej pojemności 1000 metrów sześciennych. Na realizacje zadania przyjedzie jeszcze jednak poczekać, przyjemniej do przyszłego roku.

- Obecnie trwa rozbudowa innej części sieci wodociągowej w Krajnie, która pochłonęła tegoroczny budżet gminy. Planujemy uzyskanie na ten cel dotacji unijnej - mówi.

Władze gminy Górno apelują do mieszkańców, aby z umiarem korzystali z wody, np. powstrzymywali się od przesadnego podlewania. Dzięki temu rzadziej będą zdarzać się przerwy w dostawie.

Budowa dodatkowych zbiorników wodnych dla Górna wstępnie ma kosztować około miliona zł.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama