W Łopusznie bez zmian? Znikoma frekwencja w referendum

Data publikacji: 13.06.2021 22:55 / Data aktualizacji: 14.06.2021 00:09
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.06.2021. Łopuszno. Referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy

13.06.2021. Łopuszno. Referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Z nieoficjalnych informacji Radia Kielce wynika, że rada gminy oraz wójt Łopuszna nie zostanie odwołana. W referendum wzięła udział zbyt mała liczba mieszkańców gminy.

Przed północą gminna komisja do spraw referendum przyjmowała  protokoły od komisji obwodowych. Aby referendum było ważne musi w nim uczestniczyć co najmniej 3/5 liczby biorących udział w ostatnich wyborach. W Łopusznie jest to minimum 3007 osób w przypadku wójta oraz 2653 w przypadku rady gminy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w niedzielnym referendum wzięło udział około 300 wyborców. Oficjalne wyniki plebiscytu powinny być znane w poniedziałek rano.

Mieszkańcy, którzy założyli komitet referendalny, zarzucali wójt Irenie Marcisz, a także radzie gminy, w której większość ma PSL, między innymi złe zarządzenie gminą, rosnące zadłużenie mające na roku wynieść 26 mln zł oraz bałagan w funkcjonowaniu ośrodka zdrowia.

Wójt Łopuszna Irena Marcisz w rozmowie z reporterem Radia Kielce zadeklarowała, że wyniki plebiscytu skomentuje dopiero po ogłoszeniu oficjalnych wyników referendum.

Tagi do tego wpisu
Reklama