W Małogoszczu zaczyna się długo wyczekiwany remont

Data publikacji: 26.09.2020 09:03
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.09.2020. Małogoszcz. Dom Kultury w Małogoszczu

25.09.2020. Małogoszcz. Dom Kultury w Małogoszczu
Fot. Miasto i Gmina Małogoszcz

Rozpoczęła się modernizacja Domu Kultury w Małogoszczu. Pierwszym etapem będzie remont dachu. To ostatni budynek użyteczności publicznej w gminie pokryty eternitem.

- Oprócz wymiany dachu zaplanowano również montaż instalacji fotowoltaicznej, wymianę części okien i ocieplenie budynku - informuje Mariusz Piotrowski, burmistrz Małogoszcza.

Jak dodaje, pierwszy etap prac, w wyniku którego dach budynku zostanie pokryty dachówką, zakończy się latem przyszłego roku.

- Wymiana dachu jest konieczna, ponieważ w wielu miejscach przecieka. Z tego powodu prace wewnątrz budynku na razie nie miałyby sensu. Działania musimy rozpocząć od zabezpieczenia obiektu - podkreśla włodarz gminy.

Jak mówi Zuzanna Gajek, pracownik Domu Kultury w Małogoszczu, remont budynku od długiego czasu był wyczekiwany przez pracowników. Przyznaje, że najważniejsze jest zabezpieczenie dachu, ponieważ przy okazji burzy woda lała się do środka budynku. Ważna jest również termomodernizacja, która obniży dość wysokie koszty ogrzewania. Na potrzeby domu kultury w latach 90-tych zaadaptowana została kotłownia osiedlowa. Od tego czasu dach nie był remontowany - przypomniała Zuzanna Gajek.

I etap prac związanych z przebudową Domu Kultury w Małogoszczu będzie kosztował prawie 560 tys. zł. W kolejnym etapie planowany jest remont łazienek i sanitariatów oraz sali widowiskowej.

Reklama