W marszu, w wodzie i na linach

Data publikacji: 07.09.2020 09:01
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru
05.09.2020. Małogoszcz. Ćwiczenia Szkolnej Grupy Przysposobienia Obronnego ORLĘTA POLAND COMMANDO LOK SURVIVAL-MILITARY

05.09.2020. Małogoszcz. Ćwiczenia Szkolnej Grupy Przysposobienia Obronnego ORLĘTA POLAND COMMANDO LOK SURVIVAL-MILITARY
Fot. Jacek Szymański

Po wakacyjnej przerwie młodzież z Małogoszcza wróciła do szkolenia. Jednostka odwołuje się do tradycji komandosów, więc nic dziwnego, że jej zajęcia są dosyć widowiskowe. Sobotnia zbiórka i zajęcia związane były z wodą.

- Celem zajęć jest przeprowadzenie szkolenia z pokonywania przeszkód terenowych, a w dzisiejszym przypadku jest to przeszkoda wodna - mówi Jacek Szymański, inicjator i instruktor grupy. - Po pokonaniu wody znaleźliśmy jeszcze czas na zajęcia z taktyki zielonej.

Zajęcia te polegały na opanowaniu zapory wodnej i udaremnienie zniszczenia jej przez siły wrogie.

Tematyka ćwiczeń Szkolnej Grupy Przysposobienia Obronnego ORLĘTA POLAND COMMANDO LOK SURVIVAL-MILITARY działającej w Małogoszczu wynika z jej specyfiki. W 1996 roku z rąk płk. Stefana Zalewskiego byłego zastępcy Dowódcy I Samodzielnej Kompanii Commando i 2. Batalionu Komandosów Zmotoryzowanych grupa, w dowód uznania dla swojej działalności i profesjonalizmu, otrzymała prawo odwoływania się do tradycji I Samodzielnej Kompanii Commando i 2. Batalionu Komandosów Zmotoryzowanych oraz prawo noszenia ich symboli (naszywek POLAND COMMANDO oraz beretów koloru czarno-zielonego).

Tagi do tego wpisu
Reklama