W Masłowie wspominali Papieża i jego gest

Data publikacji: 03.06.2021 22:04
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.06.2021. Masłów. Rocznica wizyty Jana Pawła II

03.06.2021. Masłów. Rocznica wizyty Jana Pawła II
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Uroczysta msza święta i wspólny śpiew - tak wierni uczcili 30. rocznicę pamiętnej wizyty Karola Wojtyły w Masłowie.

Ksiądz biskup Marian Florczyk zwrócił uwagę, że tak podniosłe wydarzenie w historii naszego regionu, jak wizyta Jana Pawła II jest rzadko wspominane. Dlatego nie krył zadowolenia i wdzięczności dla mieszkańców Masłowa, którzy licznie przybyli na uroczystość.

- Cieszę się, widząc jak mieszkańcy Masłowa, a więc Ziemi Świętokrzyskiej, przybyli pod pomnik Jana Pawła II. Modlę się o to byśmy, dożyli kolejnych rocznic, by nauka i pamięć o tak wybitnej postać nie przepadły - powiedział bp. Marian Florczyk.

Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że tak szczególna okazja, jak 30. rocznica wizyty Ojca Świętego na Ziemi Świętokrzyskiej przypomina nam wpływ nauki Karola Wojtyły na Polaków.

- Jesteśmy pokoleniem JPII. Jan Paweł II miał znaczący wpływ na nas oraz nasze wybory życiowe i postawy. Powinniśmy być wierni jego pamięci oraz jego naukom, które przekazywał nam w czasie swojego pontyfikatu - mówił.

Tomasz Lato, wójt gminy Masłów powiedział że jubileuszowa, 30. rocznica wizyty Jana Pawła II w Masłowie to duże zobowiązanie dla władz oraz mieszkańców gminy.

Zaznaczył także, że pomnik Ojca Świętego, poprzez charakterystyczny gest podniesionej ręki, wciąż przypomina nam o tym, jakimi ludźmi być powinniśmy. Z kolei dzisiejsze przypomnienie słów z homilii Papieża Polaka wielu zgromadzonym dało wskazówkę do tego, jak należy żyć na co dzień.

Tomasz Lato powiedział również, że postać Jana Pawła II stał się integralną częścią tożsamości gminy Masłów, przyciągając na jej teren turystów.

- Jan Paweł II stał się częścią szlaków turystycznych w gminie Masłów. Stał się także osobą przyciągającą do nas ludzi, którzy chcą staną przed tym pomnikiem lub też przejść szlakiem, który też tu się zaczyna - podkreślał.

Po zakończonej uroczystej mszy zgromadzeni przeszli przed pomnik Jana Pawła II, gdzie odśpiewali ulubioną pieśń Karola Wojtyły: „Barkę”.

Reklama