W Mircu będą promować zdrowy styl życia

Data publikacji: 12.09.2021 10:55
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W gminie Mirzec odbędzie się dziś piknik promujący zdrowy styl życia.

Program spotkania obejmuje cztery strefy - sportu, zdrowia, urody i zabawy. W strefie sportu o 14.00 rozpocznie się Ogólnopolski Bieg po Ziemi Mirzeckiej. Zawodnicy wystartują w kilku kategoriach.

W trakcie trwania imprezy będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19, czy skorzystać z darmowego pomiaru ciśnienia, poziomu cukru we krwi oraz wziąć udział w kursie pierwszej pomocy i skorzystać z porad dietetyka. W zakresie urody można będzie skorzystać z porad makijażystki, zaczerpnąć informacji na temat ziołolecznictwa, wskazówek trenera personalnego, czy bezpłatnego badania słuchu oraz wzroku.

Wiele atrakcji czekać będzie także na najmłodszych uczestników w strefie zabawy, między innymi Zaczarowany Autobus, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże oraz występ magika-iluzjonisty.

Na koniec zabawy przewidziano koncert zespołu „Daj to głośniej”, po czym zaplanowana jest zabawa taneczna poprowadzona przez DJ Gluzę. Czynny będzie także punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze” oraz punkt spisu powszechnego.

Tagi do tego wpisu
Reklama