W najbliższych dniach niektóre urzędy będą zamknięte

Data publikacji: 13.08.2020 17:34 / Data aktualizacji: 14.08.2020 11:23
Autor: Emilia Sitarska , Dorota Klusek , Aneta Cielibała-Gil / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

W piątek, 14 sierpnia oraz poniedziałek, 17 sierpnia nie w każdym urzędzie załatwimy swoje sprawy.

Ma to związek z przypadającymi w sobotę, 15 sierpnia świętami wolnymi od pracy: Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Wojska Polskiego.

Jak podają strony internetowe poszczególnych instytucji w piątek, 14 sierpnia nieczynne będą: urzędy miast w Kielcach, Skarżysku-Kamiennej. Nie pracują również urząd miasta, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach, czynne jest natomiast Starostwo Powiatowe w tym mieście. Podobnie jest w Skarżysku, sprawy urzędowe załatwimy tylko w powiecie. Nieczynne są starostwa powiatowe w Staszowie oraz Ostrowcu Św. Natomiast w poniedziałek, 17 sierpnia nieczynny będzie urząd miejski w Sandomierzu.

W powiecie opatowskim pracuje: Urząd Gminy w Baćkowicach, Urząd Gminy w Wojciechowicach, Urząd Gminy w Iwaniskach, Urząd Gminy w Lipniku i Urząd Miasta w Ożarowie

Nie pracują z kolei: urząd miasta i gminy w Opatowie, Starostwo Powiatowe w Opatowie i urząd gminy w Sadowiu.

W powiecie ostrowieckim pracuje: urząd gminy w Ćmielowie, urząd gminy w Bałtowie, urząd gminy w Waśniowie, Urząd Gminy w Bodzechowie

Nie pracują: urząd miasta i gminy w Kunowie oraz urząd miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim

W piątek nie załatwimy także spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jak mówi Paweł Szkalej, rzecznik ZUS w województwie świętokrzyskim, niektóre sprawy można załatwić zdalnie.

- W tym dniu - w całym kraju nieczynne są e-obsługi klientów ZUS, nie działa też Centrum Obsługi Telefonicznej. Wszelkie formalności można załatwić on-line, poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Natomiast w sprawie Bonu Turystycznego, informacje będą udzielane pod specjalnie utworzonym numerem tel. 22 11 22 111 – dodaje rzecznik.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pracodawca ma obowiązek wyznaczenia dodatkowego dnia wolnego za święto ustawowo wolne od pracy, które wypada w sobotę. Jest to wynik wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2012 roku.

W 2020 roku w sobotę wypadają dwa święta: 15 sierpnia i 26 grudnia.

Reklama