W niedzielę Bieg Tropem Wilczym w skansenie w Tokarni. Zapisy jeszcze tylko dziś

Data publikacji: 11.05.2021 11:45
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.02.2020. Kielce. VII Bieg Tropem Wilczym

29.02.2020. Kielce. VII Bieg Tropem Wilczym
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

To już ostatnie godziny, by zapisać się do udziału w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Wydarzenie odbędzie są w najbliższą niedzielę, 16 maja, w Parku Etnograficznym w Tokarni. Rejestracja uczestników zakończy się dziś o godzinie 18.00.

Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wsi Kieleckiej przy współpracy z tą instytucją, zaplanowano organizację biegu w malowniczej scenerii skansenu.

- Odbędzie się on w tym miejscu po raz pierwszy - informuje Tadeusz Sikora, dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej.

Uczestnicy będą do wyboru dwie trasy: pierwsza jest dystansem honorowym i odbywać się będzie na odcinku 1963 metrów. To stanowi odwołanie do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty, Józef Franczak ps. Lalek Druga trasa, na dystansie siedmiu kilometrów, jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych biegaczy, którzy zmierzą się z różnymi warunkami terenowymi, takimi jak las, zarośla, łąki, drogi utwardzone i piaszczyste.

- Obie trasy będą prowadzić po Parku Etnograficznym w Tokarni. Ta druga będzie bardziej wymagająca, ale bardzo malownicza, dobra dla tych, którzy lubią biegi przełajowe - podkreślił.

O godzinie 12 wyruszą uczestnicy biegu głównego, a o 12.10 - honorowego. Start i meta obu tras będą się znajdować w sektorze budownictwa małomiasteczkowego w skansenie.

Rejestracja uczestników zakończy się dziś, o godzinie 18. Liczba miejsc jest ograniczona.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym jest Fundacja Wolność i Demokracja. Jest to już IX edycja wydarzenia, skupiającego blisko 100 tys. uczestników na całym świecie.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

Reklama