W Nowej Słupi będą bawić i zachęcać do szczepień

Data publikacji: 31.07.2021 07:40
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Do szczepień przeciw COVID-19 będą zachęcać organizatorzy pikniku profilaktycznego, który dziś (w sobotę, 31 lipca), o godzinie 16.00 rozpocznie się przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Słupi.

Do udziału w festynie zaprasza burmistrz Andrzej Gąsior, który podkreśla, że w przygotowanie imprezy było zaangażowanych wiele osób i środowisk.

- Będzie punkt, w którym będzie można się zapisać na szczepienia. Wszelkich informacji na ten temat będą udzielać lekarz i pielęgniarka. W organizację pikniku zaangażowały się różne instytucje z terenu gminy, radni, sołectwo Nowa Słupia, Rada Młodzieżowa. To fajna inicjatywa, wokół której skupiło się wiele osób i mam nadzieję, że przyniesie to efekty - zaznacza.

Burmistrz podkreśla, że chciałby, aby jak najwięcej mieszkańców gminy Nowa Słupia skorzystało z możliwości zaszczepienia się, ale impreza jest skierowana do każdego, także tych już zaszczepionych.

Teren wokół strażnicy zostanie podzielony na tematyczne strefy. Będzie można uzyskać informacje na temat programu „Czyste powietrze”, przewidziano także indywidualne konsultacje ze specjalistą psychoterapii uzależnień.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, w tym konkursów z nagrodami oraz występów artystycznych. Wystąpią: Marta Żelazowska, Karolina i Gabriela Marzec, Zuzanna Bera - uczestniczki show „The Voice Kids”, solistki Akademii Tańca „Magic” oraz zespół „Ego”.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama