W Obrazowie powstaje amfiteatr

Data publikacji: 03.07.2020 13:56
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.07.2020. Obrazów. Budowa amfiteatru i budynku Samorządowego Centrum Kultury

03.07.2020. Obrazów. Budowa amfiteatru i budynku Samorządowego Centrum Kultury
Fot. Urząd Gminy w Obrazowie

W Obrazowie trwa budowa amfiteatru wraz z budynkiem, który będzie służył jako Samorządowe Centrum Kultury. Obecnie działalnością kulturalno-artystyczną w gminie zajmuje się wyłącznie biblioteka.

W nowym obiekcie będzie na tyle pomieszczeń, że prowadzone tam będą różne pracownie, m.in. plastyczna, krawiecka, ceramiczna i kilka innych. Odbywać się będą spotkania autorskie, wystawy i prelekcje. Młodzież wyszła z inicjatywą oddolną, aby prowadzić telewizję internetową. Gmina kupiła sprzęt audiowizualny. 

03.07.2020. Obrazów. Budowa amfiteatru i budynku Samorządowego Centrum KulturyFot. Urząd Gminy w Obrazowie

- Cieszymy się, że nasi młodzi mieszkańcy są kreatywni, chcą się rozwijać, a przy tym promować gminę. Samorządowe Centrum Kultury da nam wiele możliwości, aby oferować dzieciom, młodzieży i dorosłym ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu - powiedział wójt Obrazowa, Krzysztof Tworek.

Dodał, że sam amfiteatr także jest bardzo ważny, ponieważ dzięki temu gmina nie będzie musiała wypożyczać sceny na wydarzenia plenerowe i ponosić z tego tytułu kosztów. Scena będzie mieć powierzchnię 175 metrów kwadratowych.

Jak stwierdził wójt Tworek, warunki atmosferyczne niestety nie sprzyjają budowie. Dwie ściany z powodu nawalnego deszczu uległy zniszczeniu, trwa ich odbudowa. Ogromna ilość wody opadowej, która nagromadziła się na placu budowy, musiała być odpompowywana przez straż pożarną.

03.07.2020. Obrazów. Budowa amfiteatru i budynku Samorządowego Centrum KulturyFot. Urząd Gminy w Obrazowie

Budowa Samorządowego Centrum Kultury będzie kosztować 1,8 mln zł. Gmina ma dofinansowanie z ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 500 tys. zł. Termin zakończenia inwestycji miał być w połowie sierpnia, ale został wydłużony do końca roku z powodu epidemii oraz nieprzychylnych warunków atmosferycznych, które także spowolniły budowę.

Reklama