W Opatowie będą testy dla pracowników DPS i medyków. Łącznie kilkaset

Data publikacji: 01.06.2020 16:42
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
1.06.2020 Opatów. Konferencja prasowa.Opatów. Od lewej Tomasz Staniek - starosta opatowski, Anna Krupka - wiceminister sportu, Monika Gębska - prezes Szpitala św. Leona w Opatowie

1.06.2020 Opatów. Konferencja prasowa.Opatów. Od lewej Tomasz Staniek - starosta opatowski, Anna Krupka - wiceminister sportu, Monika Gębska - prezes Szpitala św. Leona w Opatowie
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie opatowskim jest stabilna - powiedział na konferencji prasowej starosta opatowski Tomasz Staniek. Dwie osoby z powiatu, u których wykryto koronawirusa są traktowane jako ozdrowieńcy.

Jak poinformowała wiceminister sportu Anna Krupka, kilkaset osób z terenu powiatu opatowskiego przejdzie testy na obecność koronawirusa.

- Zostanie przeprowadzonych 400 testów dla pracowników DPS-ów, 200 testów dla pracowników i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i około 40 testów dla pracowników Szpitala św. Leona w Opatowie - informuje Anna Krupka.

1.06.2020 Opatów. Konferencja prasowa. Na zdjęciu Anna Krupka - wiceminister sportuFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Dodatkowo testy przejdzie także około 150 nauczycieli szkół ponadpodstawowych zasiadających w komisjach egzaminacyjnych podczas matur.

Od dzisiaj w powiecie do pracy wracają pracownicy Domu Opieki Społecznej, którzy przez 2 miesiące pracowali na 15-dniowych zmianach. Była to innowacyjna decyzja w skali całego kraju. Jak mówi starosta Tomasz Staniek, pracownicy wracają do normalnego trybu pracy. Podobnie, jak pracownicy opatowskiego szpitala. 

1.06.2020 Opatów. Konferencja prasowa. Na zdjęciu Monika Gębska - prezes Szpitala św. Leona w OpatowieFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

 

Jak informuje Monika Gębska, prezes Szpitala św. Leona w Opatowie, pacjenci będą mogli ponownie bezpośrednio korzystać z poradni specjalistycznych i porad lekarzy.

W czasie pandemii powiat opatowski od zarządu województwa świętokrzyskiego otrzymał ok. 4,5 mln zł na walkę z koronawirusem. Większość pieniędzy została spożytkowana na zabezpieczenie szpitala i jednostek podległych starostwu.

1.06.2020 Opatów. Konferencja prasowa.Na zdjęciu od lewej Tomasz Staniek - starosta opatowski, Anna Krupka - wiceminister sportuFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Reklama