W Opatowie zlikwidowano niebezpieczne przejście dla pieszych

Data publikacji: 13.09.2021 19:05
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.09.2021. Opatów. Ulica 1 Maja, gdzie zlikwidowano pasy

13.09.2021. Opatów. Ulica 1 Maja, gdzie zlikwidowano pasy
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Na ulicy 1 Maja w Opatowie, będącej częścią drogi krajowej 74 zlikwidowano jedno z przejść dla pieszych. Wnioskowała o to opatowska policja.

Jak wyjaśniają funkcjonariusze od 2018 roku, do początku czerwca tego roku na tym przejściu doszło do czterech wypadków i sześciu kolizji, w wyniku których życie straciły trzy osoby, a jedna została ranna.

Jak mówi asp. Katarzyna Czesna-Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, to decyzja, która może wywoływać krytykę, jednak w opinii mundurowych było to jedyne słuszne wyjście, poprawiające bezpieczeństwo w tym miejscu. Do wypadków dochodzi z powodu dużego ruchu samochodów ciężarowych.

13.09.2021. Opatów. Ulica 1 Maja, gdzie zlikwidowano pasyFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- W pierwszej kolejności zawnioskowaliśmy o przesunięcie linii warunkowego zatrzymania przed pasami. To jest ważne z punktu widzenia kierowców samochodów ciężarowych. Mają oni ograniczoną widoczność, jeśli chodzi o pieszych - informuje policjantka.

Kiedy przesunięcie linii z dwóch do czterech metrów od pasów nie przyniosło skutku, ponieważ kierowcy zatrzymywali się zbyt blisko przejścia, zdecydowano o likwidacji. Wcześniej to miejsce obserwowali policjanci z komendy wojewódzkiej oraz pracownicy GDDKiA. Piesi uważają, że nie była to dobra decyzja. Jedna z pań przyznaje, że dziś zapomniała się i przeszła w niedozwolonym miejscu, a bardzo się spieszyła. Inna z rozmówczyń reporterki Radia Kielce uważa, że inne przejścia na ulicy są zbyt daleko.


Reklama