W Ostrowcu rowery mają swoje święto

Data publikacji: 25.07.2021 15:53
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.07.2021. Ostrowiec Świętokrzyski. Rowerowe wakacje w Parku Miejskim

25.07.2021. Ostrowiec Świętokrzyski. Rowerowe wakacje w Parku Miejskim
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W ostrowieckim Parku Miejskim trwają rowerowe wakacje. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji związanych z dwoma kółkami. Głównym punktem programu jest gra miejska, w której można wziąć udział wyłącznie na rowerze.

Swoich sił spróbowała m.in. rodzina Borowskich. Najmłodsza pociecha przemierzała grę w niewielkiej przyczepce. Starszy brat Staś podkreślał, że kocha rowery, a dla rodziców to wystarczający argument, by w ten sposób spędzić niedzielne popołudnie.

- Jesteśmy dobrze przygotowani, wszyscy, oprócz odpowiednich strojów mamy kaski, planujemy się dobrze bawić - mówiła Katarzyna Borowska.

Wszyscy otrzymali paszport uczestnika, zawierający plan parku z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, gdzie trzeba odpowiedzieć na pytania sędziów lub wykonać zadanie.

Prócz gry terenowej przygotowano wystawę starych rowerów. Katarzyna Wykrota z Mobilnego Muzeum Rowerów z Radomia informuje, że można zobaczyć ponad 20 zabytkowych jednośladów. Wśród nich jest replika XIX-wiecznego bicykla. Ale zobaczyć można też odrestaurowany rower Łucznik, wyprodukowany w latach 30. XX wieku w radomskiej fabryce. Uwagę przyciąga też żołnierska zieleń i karabin.

- To wojskowy rower z 1935 roku - informuje pasjonatka starych rowerów.

W zbiorach, które można dziś podziwiać jest też Brennabor wyprodukowany w latach 20. XX wieku.

Do godziny 19.00 można skorzystać m.in. z serwisu do nieodpłatnego regulowania podzespołów rowerowych i z miasteczka ruchu drogowego. Zwieńczeniem wydarzenia będzie występ znanego akrobaty Piotra Bielaka.

Tagi do tego wpisu
Reklama