W Pacanowie stanęła rzeźba Koziołka Matołka

Data publikacji: 04.07.2021 19:43
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.07.2021. Pacanów. Odsłonięcie ławeczki Koziołka Motołka w Pacanowie

04.07.2021. Pacanów. Odsłonięcie ławeczki Koziołka Motołka w Pacanowie
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie na dzieci czeka kolejna atrakcja. Znany wszystkim Koziołek Matołek na 88 urodziny doczekał się swojej ławeczki. Nie zabrakło też gromkiego „sto lat”, życzeń dla szacownego jubilata oraz smacznego tortu.

Kamienna ławka stanęła na dziedzińcu Europejskiego Centrum Bajki, obok wejścia. Na jednym z kamieni siedzi zaś Koziołek Matołek, który sam się podkuwa. Autorem rzeźby jest kielecki artysta Sławomir Micek.

- Bardzo mi miło, że odsłaniamy tą rzeźbę. Można powiedzieć, że wreszcie się doczekała, ponieważ projekt w tej formie, a więc podkuwającego się koziołka, wykonałem w 2003 roku, kiedy miało powstać Europejskie Centrum Bajki. Ten temat przypomniał się podczas rozbudowy placówki i rzeźba finalnie znalazła w Pacanowie swoje miejsce - zaznaczył.

- To wyjątkowy symbol Pacanowa. Każdy może się przysiąść do Koziołka Matołka - zapewnia Aleksandra Stachniak, dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. - To wyjątkowy prezent, który myślę, że będzie służył nie tylko koziołkowi, ale również wszystkim tym, którzy przybędą do bajkowego Pacanowa - dodaje.

Towarzyszący imprezie Koziołek Matołek nie krył zadowolenia.

- Wspaniała rzeźba, we wspaniałym miejscu. Wyglądam lepiej niż na żywo. Myślę, że będzie cieszyć oko wszystkich odwiedzających no i przede wszystkim moje - zaznaczył Koziołek Matołek, w którego tradycyjnie wcielił się aktor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, Karol Górski.

Dyrekcja Europejskiego Centrum Bajki planuje też utworzyć „szlak koziołkowy” na terenie całego Pacanowa.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama