W piątek prezydent Andrzej Duda odwiedzi województwo świętokrzyskie

Data publikacji: 17.06.2020 14:02
Autor: Marek Orkisz , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Andrzej Duda, prezydent RP

Na zdjęciu: Andrzej Duda, prezydent RP
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi w piątek (19 czerwca) województwo świętokrzyskie. Głowa państwa będzie w Pińczowie, Jędrzejowie i Kielcach. Jak przypomina poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości będzie to już kolejna w ostatnim czasie wizyta prezydenta w regionie. W piątek zaplanowano dwa spotkania z mieszkańcami regionu.

- Spotkanie z mieszkańcami Jędrzejowa rozpocznie się  o godzinie 13.00 przed tamtejszym centrum kultury. Następnie Andrzej Duda przyjedzie do Kielc, gdzie o godzinie 17.00 na Placu Artystów spotka się z mieszkańcami regionu. Liczę na to, że w tym spotkaniu wezmą udział także mieszkańcy okolicznych miejscowości - dodaje.

Z kolei w Pińczowie Andrzej Duda spotka się z rolnikami, producentami rolnymi oraz kołami gospodyń wiejskich. Jak mówi poseł Krzysztof Lipiec omawiane będą  m.in. problemy dotyczące rolnictwa, ale także zagadnienia dotyczące promocji polskich produktów oraz produktów regionalnych.

- Pińczów jest związany przede wszystkim z tradycją przetwórstwa owocowo-warzywnego. Znajduje się tam firma Gomar. Prezydent Andrzej Duda wraz z mieszkańcami będzie tam promował polskie produkty, szczególnie te pochodzące z ziemi świętokrzyskiej - dodaje.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Pińczowie rozpocznie się od godziny 9.00 od spotkania z kołami gospodyń wiejskich, następnie głowa państwa spotka się z rolnikami i producentami rolnymi. Andrzej Duda, zwiedzi także przedsiębiorstwo z branży przetwórstwa owocowo-warzywnego Gomar Pińczów.

Reklama