W piątek przelotne opady deszczu, dość ciepło [PROGNOZA POGODY]

Data publikacji: 13.05.2022 06:17
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP

 
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- W piątek w przeważającej części kraju przelotne opady deszczu, możliwe są burze. Na Dolnym Śląsku nawet 24 stopnie Celsjusza - poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

W piątek zachmurzenie umiarkowane. Okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na krańcach wschodnich przelotne opady deszczu i możliwe burze. Bez opadów na Dolnym Śląsku i południu Wielkopolski.

Temperatura maksymalna od 16-17 stopni Celsjusza na północy do 22 w centrum i 24 stopni na Dolnym Śląsku. Nad morzem od 12 do 17 stopni.

Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy i wschodzie okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie możliwe burze.

Temperatura minimalna od 6 stopni Celsjusza na Pomorzu i Suwalszczyźnie, do 10 w centrum do 12 stopni w Małopolsce i Podkarpaciu.

Wiatr umiarkowany, miejscami na północy i w centrum porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na wybrzeżu i w górach porywy wiatru do 65 km/h.

Reklama