W Pińczowie będzie pumptrack

Data publikacji: 17.10.2020 14:21
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Veloprojekt

Pumptrack, czyli specjalny tor dla rowerów powstanie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie. Będzie realizowany w ramach pińczowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt ten podczas głosowania cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Pińczowa. Burmistrz Włodzimierz Badurak jest przekonany, że z pumptracku będą korzystały rzesze mieszkańców.

- To miejsce dla młodych adeptów jazdy na rowerze. Obecnie rowery są bardzo modne. Wszyscy na nich jeździmy: dorośli, dzieci, profesjonaliści, amatorzy, pasjonaci, często całe rodziny - dodaje.

Projekt zgłosiło Stowarzyszenie „Ziemia Pińczowska”. Jego prezes Marta Łaskawiec zaznacza, że taka forma ruchu wyrabia refleks, zmysł równowagi, poprawia koordynację ruchową oraz kondycję. To idealne połączenie bezpiecznej zabawy i ruchu na świeżym powietrzu.

- Chcemy zrobić bezpieczny tor rowerowy dla dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku udało nam się stworzyć park i „strefę wypoczynku” w ramach budżetu obywatelskiego, a teraz tor rowerowy - dodaje.

Tor ma kształt zamkniętej pętli z niewielkimi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania.

Obiekt ma powstać do końca przyszłego roku. Na jego realizacje gmina przeznaczyła 200 tys. zł.

Dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego w przyszłym roku powstanie też wiata obok budynku Ciuchci Express Ponidzie, odnowiona zostanie remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Brześciu oraz zainstalowany miejski monitoring.

Na realizację wszystkich inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego ratusz przeznaczył łącznie niemal 730 tys. zł.

Podobne wiadomości
Reklama