W Pińczowie zainstalowane zostaną pierwsze światła

Data publikacji: 05.07.2021 10:40
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.07.2021. Pińczów. Skrzyżowanie ulicy Legionistów i Republiki Pińczowskiej

05.07.2021. Pińczów. Skrzyżowanie ulicy Legionistów i Republiki Pińczowskiej
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Pińczowie pojawi się pierwsza w mieście sygnalizacja świetlna. Zostanie zainstalowana na skrzyżowaniu ulic Legionistów i Republiki Pińczowskiej, czyli wyjazdowej z miasta w kierunku Kazimierzy z trasą prowadzącą do Buska.

05.07.2021. Pińczów. Skrzyżowanie ulicy Legionistów i Republiki PińczowskiejFot. Marta Gajda / Radio Kielce

To jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Pińczowie, w którym dochodzi do wielu wypadków i stłuczek. Gmina podpisała umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej od Rynku do skrzyżowania z ulicą Legionistów - informuje Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

- To ważna inwestycja, bo skrzyżowanie jest newralgiczne. W tym miejscu trudno włączyć się do ruchu. Od lat dochodzi tu do wypadków. Chcemy jak najszybciej ten problem rozwiązać stąd decyzja o montażu sygnalizacji - podkreśla.

W ramach prac przewidziano także przebudowę mostu na Nidzie.

- Wykonawca zobowiązał się wykonać dokumentację do końca roku.

Koszt dokumentacji projektowej, wynosi niemal 200 tys. zł. Następnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie przebudowy - co już będzie zadaniem władz województwa.

Jak już informowaliśmy, w ubiegłym roku zostało podpisane trójstronne porozumienie o współpracy między Gminą Pińczów, Powiatem Pińczowskim oraz Urzędem Marszałkowskim.  Dokument rozdziela zakres obowiązków, jeśli chodzi o przebudowę ulicy Legionistów i drogi w kierunku Michałowa.

Powiat Pińczowski ma opracować dokumentację odcinka drogi, od mostu aż do skrzyżowania z drogą w kierunku Pawłowic. Inwestycja przewiduje także budowę chodnika i ścieżki rowerowej.

05.07.2021. Pińczów. Skrzyżowanie ulicy Legionistów i Republiki PińczowskiejFot. Marta Gajda / Radio Kielce

adv adv
Wiadomości
Reklama