W Płocku Korona zagra bez Cebuli

Data publikacji: 13.07.2020 14:26
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
08.02.2020 Kielce. Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze. Marcin Cebula

08.02.2020 Kielce. Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze. Marcin Cebula
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W przedostatnim meczu sezonu 2019/2020 Korona zmierzy się we wtorek w Płocku z Wisłą. To właśnie na stadionie im. Kazimierza Górskiego, kielczanie odnieśli ostatnie zwycięstwo. W pierwszym starciu po restarcie rozgrywek, podopieczni Macieja Bartoszka wygrali 31 maja z „Nafciarzami” 4:1.

We wtorkowym spotkaniu w Płocku nie wystąpi Marcin Cebula, który w sobotnim pojedynku w Krakowie z Wisłą zobaczył czwartą żółtą kartkę w tym sezonie.

- Czy mamy do niego o to pretensje? Przerwał kontratak przeciwnika, więc nie ma tu żadnych podtekstów. Liczymy natomiast, że Marcin pomoże nam jeszcze w ostatniej kolejce, gdy na własnym stadionie zmierzymy się z ŁKS-em - powiedział Kamil Kuzera.

Asystent Macieja Bartoszka odniósł się także do sytuacji Piotra Pierzchały.

- Miał trochę problemów zdrowotnych, natomiast z każdym treningiem widać, że dochodzi do pełnej formy. Jeśli wszystko będzie dobrze, to powinien dostać w tym tygodniu swoją szansę - stwierdził.

Kamil Kuzera zwrócił również uwagę na problemy, z którymi muszą mierzyć się młodzi piłkarze Korony.

- Przede wszystkim trzeba uważać, żeby nie uśpić swojej czujności. Wchodząc na pewny poziom największym problemem jest go utrzymać. Ważna jest tutaj pokora i ciągła praca nad sobą, nie można zadowalać się chwilą, która była, tylko trzeba wciąż patrzeć do przodu. Każdy z tych piłkarzy ma określone umiejętności, pracują nie rok, dwa tylko kilkanaście i ciągle się rozwijają. Ważną rolę pełni tutaj sztab szkoleniowy i klub, aby umiejętnie tych chłopców wprowadzać do tego grania, a nie wrzucić na głęboką wodę. Potrzebny jest spokój i praca, a myślę, że wówczas będziemy mieli z nich pociechę - ocenił były piłkarz kieleckiego klubu.

Mecz 36. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Korona zmierzy się w Płocku z Wisłą, rozpocznie się we wtorek o godzinie 20.30 i w całości będzie transmitowany na antenie Radia Kielce oraz na radio.kielce.pl.

Reklama