W podsandomierskiej Bilczy dzieci mają wreszcie nowoczesne boisko

Data publikacji: 14.05.2022 14:05
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kleczanów. Boisko

Kleczanów. Boisko
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Bilczy w gminie Obrazów powstało boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Znajduje się przy szkole podstawowej.

- Wcześniej było tam tylko boisko trawiaste, pełne nierówności, pamiętające jeszcze początek szkoły, która powstała ponad 50 lat temu - powiedziała Joanna Jędrycha, dyrektor placówki. Z nowego boiska mogą korzystać uczniowie jak i pozostali mieszkańcy.

Po raz pierwszy na szerszą skalę boisko zostanie wykorzystane 8 czerwca. Wtedy zostaną zorganizowane rozgrywki sportowe z okazji dnia patronki szkoły, czyli św. Królowej Jadwigi.

W ostatnich dwóch latach w Bilczy znacznie poprawiła się infrastruktura sportowo-rekreacyjna. Oprócz boiska wielofunkcyjnego powstała również strefa relaksu, siłownia zewnętrzna i plac zabaw.

W sumie, w gminie Obrazów wybudowane zostały ostatnio dwa boiska wielofunkcyjne z jednego projektu, dofinansowanego przez urząd marszałkowski w Kielcach. Oprócz Bilczy, nowoczesne boisko ma również Kleczanów.

Ewa Krzemińska, przewodnicząca gminnej komisji oświaty uważa, że w obecnych czasach trzeba zadbać w takim samym stopniu o rozwój kultury i sportu na terenach wiejskich i w miastach. - Dzięki inwestycjom, dzieci i młodzież mają większe możliwości rozwoju. Boiska umożliwiają rozwijanie się w kilku dyscyplinach sportu, na pewno poskutkuje to rozwojem talentów sportowych - dodała.

Wartość całego projektu wyniosła 680 tys. zł. Oprócz budowy dwóch boisk, zakładał on także wyposażenie pracowni przyrodniczo-matematycznej w Szkole Podstawowej w Obrazowie.

Reklama