W Podzamczu powstaje punkt masowych szczepień

Data publikacji: 20.04.2021 11:12
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
20.04.2021. Podzamcze. Punkt szczepień drive thru

20.04.2021. Podzamcze. Punkt szczepień drive thru
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W najbliższym czasie na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu stanie punkt masowych szczepień typu drive thru. Będą go prowadzić żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej wraz z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską w Kielcach, która będzie pacjentów kierowała na zaszczepienie.

Marcin Zawierucha, dyrektor centrum informuje, że za logistykę, zagadnienia medyczne i zabezpieczenie sanitarne odpowiadać będą żołnierze 10. brygady, a punkt zlokalizowany będzie przy Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

- Ponieważ jest to duża przestrzeń wyraziłem zgodę na ustawienie przed budynkiem namiotów i pozostałego zaplecza, które jest potrzebne do prowadzenia szczepień. Prace trwają, namioty są ustawiane przez wojsko. Cała nasza infrastruktura jest przygotowana do wykonywania szczepień przeciw COVID-19 - mówi dyrektor.

Na razie nie wiadomo kiedy rozpoczną się iniekcje. Będzie to zależało od tego, kiedy punkt otrzyma pierwszą partię szczepionek.

W centrum w Podzamczu od ponad roku wykonywane są testy na obecność koronawirusa, przypomina Marcin Zawierucha.

- Dotychczas wykonaliśmy prawie 111 tys. wymazów, czyli prawie co drugi świętokrzyski pacjent otrzymuje wynik od naszego centrum - dodał Marcin Zawierucha.

Punkt wymazowy w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu czynny jest w dni powszednie od 8.00 do 11.00. By skorzystać z tego badania w tej placówce nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

Reklama