W Podzamczu wykonują coraz więcej testów

Data publikacji: 07.10.2020 12:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu

Na zdjęciu: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 46,2 tys. testów dla prawie 37,4 tys. osób wykonało dotychczas Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu koło Chęcin. Jak informuje Marcin Zawierucha, dyrektor instytucji, z dnia na dzień w placówce wykonywanych jest coraz więcej badań na obecność koronawirusa. Tylko w poniedziałek było to 821 testów dla 718 osób.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Nasza przepustowość wynosi około 700-800 testów na dobę. Wcześniej na wyniki badań czekało się do 24 godzin. Natomiast obecnie przychodzi do nas 1000-1200 wymazów na dobę, stąd i czas oczekiwania na wyniki zwiększył się do trzech dni - mówi dyrektor.

Jak dodaje Marcin Zawierucha, z testów w ramach projektu „Stop wirusowi” mogą skorzystać pracownicy szkół, instytucji samorządów i innych, zakładów pracy, a także osoby indywidualne.

- Projekt dedykowany jest do wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Można też do nas zadzwonić i złożyć zapotrzebowanie z tego terenu, gdzie jest ognisko koronawirusa - dodał Marcin Zawierucha.

Testy wykonywane są w punkcie na parkingu przy Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym. Na badanie trzeba się umówić, dzwoniąc wcześniej pod numer telefonu 41 343 40 50. Testy wykonywane są od 8.00 do 11.00.

Reklama