W Potoku Wielkim będzie nowe boisko

Data publikacji: 02.08.2021 12:03
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.08.2021. Potok Wielki. Na zdjęciu (od lewej): Łukasz Skrzypczak - radny Jędrzejowa, Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa

02.08.2021. Potok Wielki. Na zdjęciu (od lewej): Łukasz Skrzypczak - radny Jędrzejowa, Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Szkoła Podstawowa w Potoku Wielkim zyska profesjonalne wielofunkcyjne boisko o wartości ponad 600 tys. zł. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu w ramach programu Sportowa Polska realizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami wiceminister Anna Krupka poinformowała, że dofinansowanie dla rozbudowy boiska wynosi prawie 350 tys. zł.

- To ważna inwestycja, która będzie służyła nie tylko uczniom i młodzieży, która tutaj się kształci. Jestem pewna, że z tej infrastruktury będą korzystali także mieszkańcy tej miejscowości. Jestem pod wrażeniem zaangażowania lokalnej społeczności w sfinansowanie projektu tego przedsięwzięcia ze środków funduszu sołeckiego - zaznacza.

Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek podkreśla, że modernizacja istniejącego placu przed szkołą w Potoku Wielkim zdecydowanie poprawi warunki nauki dla młodzieży.

- Obecne boisko już niebawem zostanie zastąpione profesjonalnym boiskiem wielofunkcyjnym o wymiarach 20 na 40 metrów. Znajdą się tutaj między innymi boiska do koszykówki czy siatkówki - dodaje.

W ostatniej transzy programu Sportowa Polska do województwa świętokrzyskiego trafiło prawie 20 mln zł. Dzięki temu wykonanych zostanie w sumie 21 inwestycji poprawiających infrastrukturę sportową w regionie. W powiecie jędrzejowskim zrealizowane zostaną trzy inwestycje za ponad 2 mln zł.

Budowa boiska przy szkole w Potoku Wielkim ma zostać zakończona w przyszłym roku.

Reklama