W pożarze domu stracili dach nad głową. Gmina oferuje pomoc

Data publikacji: 07.03.2021 11:48
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.03.2021. Cząstków. Pożar domu

06.03.2021. Cząstków. Pożar domu
Fot. OSP Stara Słupia

Gmina Nowa Słupia zadeklarowała pomoc mieszkańcom miejscowości Cząstków, u których w sobotę po południu doszło do pożaru domu. Spaleniu uległo poddasze budynku.

Andrzej Gąsior, burmistrz Nowej Słupi wyjaśnia, że po otrzymaniu informacji o pojawieniu się ognia, osobiście pojechał na miejsce. Okazało się, że w domu jednorodzinnym mieszkało dwoje starszych ludzi. Kobieta została zabrana do szpitala, natomiast mężczyźnie udzielono pomocy na miejscu.

- Zapytaliśmy jak możemy pomóc. Pan odpowiedział, że na razie pójdzie spać do rodziny. Zaoferowaliśmy im mieszkanie w szkole w Pokrzywiance, które obecnie jest wolne. Od poniedziałku będziemy je przygotowywać dla nowych lokatorów - mówi.

O sprawie został powiadomiony także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który przekaże rodzinie m.in. koce. Pomóc może także każda chętna osoba. Datki można wpłacać do sołtys Cząstkowa Krystyny Sielickiej. Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na remont domu i elementy wyposażenia. Ponadto wsparcie finansowe chce przekazać także samorząd, jednak do tego niezbędna jest uchwała rady gminy.

Do pożaru doszło wczoraj przed godziną 15.00. Na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży pożarnej. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Reklama