W Radlinie otworzono pierwszy klub seniora

Data publikacji: 25.06.2021 15:41
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.06.2021. Radlin. Otwarcie klubu seniora. Na zdjęciu senator Krzysztof Słoń

25.06.2021. Radlin. Otwarcie klubu seniora. Na zdjęciu senator Krzysztof Słoń
Fot. Krzysztof Słoń / archiwum własne

W gminie Górno otworzono pierwszy klub seniora. Znajduje się w miejscowości Radlin. Placówka powstała w ramach rządowego programu „Senior Plus”, a korzystać z niej będzie mogło 15 osób.

W klubie seniorzy będą mogli brać udział w zajęciach edukacyjnych, kulturalnych, sportowych, artystycznych i aktywizujących.

Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że sieć klubów seniora w naszym regionie rozwija się bardzo dynamicznie. W 2015 roku takich miejsc w województwie świętokrzyskim było zaledwie 3, teraz jest ich 54.

- Ten klub ma nie tylko kształt domu, ale też czuć w nim ciepło. Są tam niewielkie pomieszczenia, w których seniorzy będą się mogli spotykać na co dzień. Dzięki temu będą mogli wyjść z domu, spotkać się z innymi ludźmi, poczuć że są potrzebni, a poza tym pod okiem specjalistów będą mogli rozwijać swoje pasje i umiejętności  - dodał Krzysztof Słoń.

Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy dba o wszystkich swoich obywateli.

- Myślę, że to będzie wyznacznik tego, w którym kierunku teraz ta gmina będzie podążała jeśli chodzi o politykę senioralną. Seniorów nam przybywa, a troską rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy jest opieka również nad naszymi seniorami. Bardzo się cieszę, że gmina Górno skorzystała z programu „Senior Plus” i otworzyła dzisiaj tę placówkę - dodał Rafał Nowak.  

Wójt Górna Przemysław Łysak podkreślił, że gmina skorzystała ze środków rządowych z pożytkiem dla seniorów.

- Wcześniej nasza gmina uzyskała wsparcie na rozbudowę placówek związanych z opieką nad najmłodszymi mieszkańcami gminy. Teraz udało nam się skutecznie aplikować o środki, które posłużą starszym mieszkańcom gminy - dodał Przemysław Łysak.  

Inwestycja kosztowała ponad 187 tys. zł, z czego dotacja prawie 150 tys. zł.

Reklama