W Rakowie powstał obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia

Data publikacji: 29.06.2020 21:39
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.06.2020. Raków. Oddanie do użytku wielofunkcyjnego boiska

29.06.2020. Raków. Oddanie do użytku wielofunkcyjnego boiska
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Przy Szkole Podstawowej w Rakowie, w gminie Jędrzejów wybudowano wielofunkcyjne boisko. W miejsce trawiastego placu gry powstał obiekt na miarę XXI wieku o nawierzchni poliuretanowej, ponadto 60-metrowa bieżnia i trybuny. Teren został ogrodzony i oświetlony.

Jak mówi Małgorzata Pytel, dyrektor szkoły w Rakowie, na tę inwestycję placówka czekała kilka lat. Najpierw przy szkole powstało boisko trawiaste, jednak nie spełniało oczekiwań, ponieważ miało złe podłoże. W celu pozyskania pieniędzy na budowę nowego obiektu gmina Jędrzejów kilka razy składała projekty, jednak bez skutku.

- Wreszcie się udało, wszyscy się cieszą, ponieważ teraz dzieci będą miały warunki do uprawiania sportu. Teraz czujemy ten XXI wiek - podkreślała dyrektor szkoły. Jak dodała, uczniowie i absolwenci szkoły poza lekcjami będą mogli korzystać z obiektu.

Tomasz Puchrowicz, nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Rakowie chwali nowe boisko. Jak mówi, nie wyobrażał sobie skali przeskoku technologicznego, czy możliwości, które teraz będzie miał jako „wuefista”. Dotychczas, z powodu braku prawdziwego boiska w szkole nacisk kładziony był na lekkoatletykę, a teraz będą mogły być uprawiane wszystkie sporty drużynowe - zaznacza.

Inwestycja jest zwieńczeniem starań wielu osób, bo była długo wyczekiwana, nie tylko przez nas, jako grono pedagogiczne, ale również przez całą społeczność Rakowa oraz miejscowości:  Kulczyzna, Gozna, Wolica, Podlaszcze - podkreśla Tomasz Puchrowicz.

Jak mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa, droga do powstania boiska wielofunkcyjnego w Rakowie była długa. Pierwotnie projekt nie otrzymał dofinansowania ani z RPO, ani z Ministerstwa Sportu.

- Dopiero, gdy urząd marszałkowski ogłosił dodatkowy nabór na nowe projekty do 500 tys. zł, „wyciągnęliśmy” z dużego projektu boisko w Rakowie i złożyliśmy oddzielny projekt do Regionalnego Programu Operacyjnego. Tym razem szczęście nas nie ominęło. Dostaliśmy pieniądze i, jak widać, wybudowaliśmy boisko wielofunkcyjne i bieżnię, które robią wrażenie. Rewelacja! - mówił zachwycony efektem włodarz gminy. Budowa obiektu sportowego w Rakowie kosztowała 540 tys. zł.

Ponadto w Rakowie trwa termomodernizacja budynku szkoły, przedszkola oraz ośrodka zdrowia. Inwestycja będzie kosztowała prawie 1,1 mln złotych.

W Szkole Podstawowej w Rakowie wraz z oddziałem przedszkolnym jest prawie 100 dzieci.

Reklama