W regionie powstał kolejny odcinek Green Velo

Data publikacji: 09.09.2020 11:11
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.09.2020. Sośniczany. Otwarcie kolejnego odcinka Green Velo

08.09.2020. Sośniczany. Otwarcie kolejnego odcinka Green Velo
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kolejny odcinek trasy rowerowej Green Velo w województwie świętokrzyskim zyskał asfaltową nawierzchnię. W Sośniczanach w gminie Koprzywnica oddano prawie dwukilometrowy odcinek trasy.

Ścieżka biegnie wśród sadów, w kierunku gminy Klimontów. Przebudowę ścieżki dofinansował urząd marszałkowski. Koszt inwestycji wyniósł 380 tys. zł, 40 tys. zł dołożyła gmina z własnego budżetu.

Jak poinformował Marek Jońca, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, taka infrastruktura to świetna promocja dla całego regionu. Niedaleko Sośniczan znajduje się Sandomierz, gdzie coraz częściej przyjeżdżają turyści z myślą o tym, aby pojeździć w okolicy na rowerach. W ten sposób mają okazję zapoznać się z bogactwem naszych sadów i innych walorów przyrodniczych, zabytków i historii - dodał Marek Jońca.

Poseł Marek Kwitek stwierdził, że sam jako rowerzysta bardzo docenia tego typu miejsca - z dobrą nawierzchnią, bezpieczne, oddalone od ruchliwych ulic. Na takich trasach rowerzyści mogą czuć się bezpiecznie.

Radna gminy Koprzywnica Czesława Rączkiewicz dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego odcinka trasy Gree Velo w nowym wydaniu. Podkreśliła, że jako mieszkanka Sośniczan na co dzień obserwuje duże zainteresowanie rowerzystów tą trasą. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy z różnych stron Polski przyjeżdżający w te okolice na urlop, ale również turyści z zagranicy. W tym roku byli to m.in. Francuzi i Włosi. Ścieżka będzie też służyć mieszkańcom.

Poświęcenia przebudowanego odcinka trasy rowerowej dokonał ksiądz Jerzy Burek, proboszcz parafii św. Floriana w Koprzywnicy.

Podobne wiadomości
Reklama