W Sandomierzu będzie nowa atrakcja - spacer szklany

Data publikacji: 18.06.2021 08:04
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Rynek

Sandomierz. Rynek
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Jeszcze w te wakacje w Sandomierzu ma pojawić się nowa atrakcja dla turystów. Będzie to historyczny spacer szklany. Powstanie przy udziale największego zakładu pracy w mieście.

W odpowiednio dobranych miejscach, głównie na starówce, staną szklane tafle, na których będą wizerunki ciekawych obiektów. Prezentowane będą miejsca i budynki, których już nie ma, albo na przestrzeni lat ich wygląd bardzo się zmienił. Na szklanym obrazie będzie można zobaczyć ich pierwotną wersję.  

- Wizerunki zostaną naniesione na szkło specjalnymi technikami - powiedziała Monika Kuczyńska, dyrektor personalny NSG Group w Polsce.

Dodała, że wybrane miejsca będą ściśle wiązać się z historią i architekturą Sandomierza.

Pomysłodawcy historycznego spaceru szklanego nie ujawniają na razie konkretnych lokalizacji. Wiadomo jedynie, że jedna z takich tafli stanie niedaleko urzędu miasta i będzie przedstawiać dawny klasztor dominikański z nieistniejącym już kościołem. 

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec uważa, że to jest kolejny dobry przykład na współpracę samorządu z lokalnymi przedsiębiorcami. Przypomniał, że wspólnie z NSG Group modernizowana będzie fontanna na Małym Rynku, a dwa lata temu na głównej płycie rynku ustawiono szklane ławeczki. 

Poprzez te inwestycje firma chce m.in. przypominać o dawnych tradycjach przemysłu szklarskiego w Sandomierzu. 

Reklama