W Sandomierzu jednak bez rewolucji

Data publikacji: 30.06.2021 11:09
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Wojciech Czerwiec - przewodniczący Rady Miasta Sandomierza

Na zdjęciu: Wojciech Czerwiec - przewodniczący Rady Miasta Sandomierza
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Nie będzie zmiany układu sił w sandomierskiej radzie miasta.

W trakcie sesji nadzwyczajnej miało dojść do odwołania z funkcji przewodniczącego Wojciecha Czerwca. Z takim wnioskiem na początku czerwca wystąpili radni Prawa i Sprawiedliwości. Już na początku obrad, Krzysztof Szatan, przewodniczący klubu PiS złożył wniosek o zdjęcie z porządku obrad punktu dotyczącego odwołania przewodniczącego i wyłonienia jego następcy.

Jak stwierdził, kwestia zmiany na stanowisku przewodniczącego pozostaje nadal otwarta. Krzysztof Szatan życzył także zebranym radnym udanych i spokojnych wakacji. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Sandomierza trwała niespełna dziewięć minut.

Przed sesją nieoficjalnie mówiło się, że Wojciecha Czerwca miał zastąpić właśnie Krzysztof Szatan z Prawa i Sprawiedliwości. Propozycję takiej zmiany miał zaproponować burmistrz Sandomierza Marcin Marzec.

Obecnie w Radzie Miasta Sandomierza większość koalicyjna liczy 13 radnych. To startujący do rady z własnych komitetów wyborczych, z wyjątkiem Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Inicjatywa dla Sandomierza Jacka Dybusa i Andrzeja Bolewskiego.

Zmiana układu sił, do której ostatecznie nie doszło miała polegać na odwołaniu z funkcji obecnego przewodniczącego Wojciecha Czerwca i powołaniu na to stanowisko Krzysztofa Szatana z PiS. Do siedmiu radnych PiS miałoby się wówczas przyłączyć czterech radnych, współpracujących z burmistrzem Marcinem Marcem, co pozwoliłoby utworzyć nową koalicję.

Rada Miasta w Sandomierzu liczy 21 radnych.

Reklama