W Sandomierzu kolejna osoba zakażona koronawirusem

Data publikacji: 03.08.2020 16:48
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Zespół Prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Kolejny przypadek koronawirusa potwierdzono w Sandomierzu. Zachorowała pracownica Ośrodka Pomocy Społecznej. W związku z tym, w placówce wprowadzono specjalny tryb pracy z reżimem sanitarnym i obostrzeniami.

Jak poinformowała Izabela Szczepańska z OPS w Sandomierzu, przed udaniem się do ośrodka należy telefonicznie skontaktować się z pracownikiem, który ustali, czy dana sprawa jest pilna i wymaga osobistego stawiennictwa. Jeśli nie, to zostanie załatwiona zdalnie.

Dokumentację dotyczącą poszczególnych spraw można dostarczyć za pośrednictwem poczty lub mailowo. Korespondencję można też zostawiać w skrzynkach wystawionych przy wejściu do budynków ośrodka lub za pośrednictwem platformy e-pułap. W sprawach trudnych, jak np. przemoc w rodzinie i sytuacje kryzysowe, pracownicy przyjmują interesantów w wyznaczonym do tego pokoju z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa.

Dziewięciu pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej skierowanych zostało na kwarantannę. To osoby, które miały najbliższy kontakt z chorą pracownicą.

Przypomnijmy, 14 lipca COVID-19 stwierdzono u proboszcza parafii w Nadbrzeziu, następnie u wikarego, po czym potwierdzony został przypadek koronawirusa u pracownicy Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego ”Sandomierz”. Kolejne przypadki zachorowań dotyczyły dwóch urzędniczek wydziału finansowego w urzędzie miasta, a teraz u pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.

Reklama