W Sandomierzu obejrzymy filmy w plenerze

Data publikacji: 11.07.2020 10:00
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.05.2020. Sandomierz. Muzeum Okręgowe. Zamek Królewski

10.05.2020. Sandomierz. Muzeum Okręgowe. Zamek Królewski
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Od dziś w Sandomierzu działa kino plenerowe. To wspólna propozycja Sandomierskiego Centrum Kultury i Muzeum Okręgowego. Seanse będą się odbywać na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Jako pierwszy wyświetlony zostanie film pt. „La la land”, nagrodzony 6 Oscarami.

Kino plenerowe działać będzie pod hasłem „Romantyczny Sandomierz” i  w tym kierunku dobierane będą kolejne filmy - powiedział Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury. Dodał, że to okazja do miłego spędzenia wakacyjnego czasu dla mieszkańców miasta i wzbogacenie oferty dla turystów. Poza tym, propozycja jest adekwatna do bieżącej sytuacji epidemicznej.

-  Wiemy, że nadal musimy stosować środki zapobiegawcze z powodu koronawirusa i zachowywać zdrowy rozsądek, dlatego mam nadzieję, że nasza propozycja spotka się  z pozytywnym odzewem. Mamy doświadczenia w seansach plenerowych, ponieważ we wcześniejszych latach robiliśmy je w Sandomierzu - dodał dyrektor.

Beata Mojduszka z Sandomierskiego Centrum Kultury powiedziała, że organizatorzy zapewniają miejsca siedzące  dla publiczności. Wymagane jest stosowanie się do obowiązujących zasad sanitarnych, m.in. dezynfekcja rąk przy wejściu na dziedziniec zamkowy i zachowanie odpowiednich  odległości.

Pierwszy seans  rozpocznie się dziś o godzinie 21. Kino plenerowe przy zamku działać będzie co najmniej do końca wakacji. Seanse są płatne. Bilet kosztuje 15 zł.  

adv adv
Wiadomości
Reklama