W Sandomierzu odbyło się coroczne Święto Policji

Data publikacji: 14.07.2020 15:05
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.07.2020. Sandomierz. Święto Policji

14.07.2020. Sandomierz. Święto Policji
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Symboliczny charakter miały tegoroczne obchody Święta Policji w Sandomierzu. Uroczystości ograniczyły się do mszy świętej w bazylice katedralnej, a następnie w Komendzie Powiatowej Policji w Sandomierzu wręczono awanse na wyższe stopnie.

Ryszard Komański, komendant powiatowy twierdzi, że sandomierska jednostka osiąga dobre wyniki pracy. Poziom wykrywalności sprawców przestępstw wynosi ponad 80 proc.

- Mamy bardzo dobry zespół kryminalny, bardzo wysoko sobie cenię współpracę ze wszystkimi podwładnym - stwierdził komendant.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz, który przewodniczył mszy świętej w katedrze zwracał uwagę, że w zawodzie policjanta trzeba być otwartym na nieprzewidziane sytuacje, dlatego nie można bez zastanowienia stosować przepisów i procedur.

- One są punktem wyjścia, są bardzo istotne, stanowią zabezpieczenie dla wszystkich stron, ale te procedury i przepisy siłą rzeczy nie mogą przewidywać każdej sytuacji - dodał biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Poseł Marek Kwitek z Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że Święto Policji to przede wszystkim okazja do wyrażenia szacunku dla funkcjonariuszy. Policja na co dzień czuwa nad naszym bezpieczeństwem, doskonale sprawdza się także w czasie pandemii.

- Rząd i parlament dbają o policję. Przekazywane są pieniędzy na zakup nowego sprzętu, bo bezpieczeństwo samych policjantów jest bardzo ważne. Teraz mierzą się oni z nowymi zdarzeniami - powiedział poseł Marek Kwitek.

Reklama