W Sandomierzu powstanie aleja platanowa

Data publikacji: 09.10.2020 16:43
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Platan, który został posadzony przy ulicy Mokoszyńskiej

Sandomierz. Platan, który został posadzony przy ulicy Mokoszyńskiej
Fot. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu

Drzewa posadzone zostaną przy ulicy Mokoszyńskiej, od skrzyżowania z ulicą Lubelską wzdłuż szkoły rolniczej. Tą ulicą często poruszają się zarówno mieszkańcy Sandomierza, jak i okolicznych miejscowości, załatwiający sprawy w instytucjach rolniczych, które się tutaj mieszczą, czyli w Ośrodku Doradztwa Rolniczego oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak powiedziała Urszula Bąk, wicedyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu, ta aleja jest wyjątkowa i ważna. Po jednej stronie rosną lipy liczące ponad 100 lat, a po drugiej dla uzupełnienia krajobrazu posadzone zostaną platanowce.

Urszula Bąk dodała, że są to długowieczne, piękne drzewa. Posadzonych zostanie 30 sztuk drzew, bo tyle jest miejsca w tej alei, biorąc pod uwagę wymagania przestrzenne platanowców. Drzewa ufundowała jedna z nauczycielek Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, chcąc pozostawić po sobie taką właśnie pamiątkę.

Aleja posadzona będzie w ramach inauguracji obchodów 100-lecia szkoły rolniczej w Sandomierzu. Jubileusz przypada na 2021 rok, a drzewa posadzone zostaną w najbliższą środę, 14 października, podczas obchodów dnia Komisji Edukacji Narodowej.

Sandomierz. Platan, który został posadzony przy ulicy MokoszyńskiejFot. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu

Reklama