W Sandomierzu zamknięto piaskownice

Data publikacji: 17.07.2020 17:16
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.07.2020 Sandomierz. Na zdjęciu burmistrz Marcin Marzec

17.07.2020 Sandomierz. Na zdjęciu burmistrz Marcin Marzec
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu zamknięte zostały wszystkie piaskownice dla dzieci, natomiast place zabaw są nadal dostępne. Jak powiedział burmistrz Marcin Marzec - zauważono, że w piaskownicach, które z reguły mają niewielką powierzchnię, trudno jest utrzymać wymagany z powodu epidemii koronawirusa dystans 2 metrów.

- Wiadomo, jak to dzieci, chcą się razem bawić, lgną do siebie, wymieniają się zabawkami, dlatego postanowiliśmy piaskownice zamknąć, ograniczając w ten sposób rozprzestrzenianie się epidemii - wyjaśnił burmistrz.

W związku z tym zakazem, paradoksalna jest sytuacja na placu zabaw na osiedlu przy szpitalu. Tam niemal cały plac ma nawierzchnię z piasku, a oprócz tego wydzielona jest mała piaskownica, na której powieszono informację z zakazem korzystania z niej.

- Może to się wydawać absurdalne, natomiast my literalnie stosujemy się do wytycznych sanitarnych i zgodnie z nimi postępujemy. A że piasek jest także obok piaskownicy, to już pozostawiamy decyzję rodzicom, czy korzystać z takich miejsc, czy nie. Najważniejsze to zachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy bawiącymi się dziećmi - powiedział burmistrz Marcin Marzec.

Place zabaw w Sandomierzu są systematycznie dezynfekowane.

17.07.2020 Sandomierz. Zamknięte piaskowniceFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama