W schronisku dla zwierząt w Dyminach uruchomiono gabinet RTG

Data publikacji: 24.09.2020 10:48
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.09.2019. Remont schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach

09.09.2019. Remont schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dotychczas psy lub koty przebywające w tej placówce, które wymagały takiej diagnostyki - musiały być wożone do prywatnych klinik weterynaryjnych. To generowało dodatkowe koszty i utrudniało pracę schroniska - informuje Katarzyna Guzy, opiekun zwierząt w placówce.

- Trafia do nas bardzo wiele zwierząt po wypadkach. W takiej sytuacji liczy się czas, dlatego potrzebujemy bardzo szybkiej diagnostyki, by jak najsprawniej pomóc czworonogowi. Aparat RTG nam to umożliwia, ponieważ od razu gdy trafi do nas ranne zwierzę, jesteśmy w stanie szybko wykonać mu zdjęcie - mówi Katarzyna Guzy.

Jak dodaje, od października schronisko będzie dokarmiało także wolno bytujące koty, dlatego placówka prosi o przynoszenie karmy.

- Karmicieli kotów mamy w różnych częściach miasta. To oni zgłaszają się do nas po karmę i później dokarmiają koty, które nie mają swoich właścicieli. Stąd nasz apel o wsparcie nas karmą dla tych zwierząt. Najbardziej zależy nam na karmie suchej - dodała Katarzyna Guzy.

Karmę dla kotów można przynosić bezpośrednio do schronisk w Dyminach. Placówkę będzie można także wesprzeć 3 października. Wówczas w Galerii Echo odbędzie się akcja, podczas której będzie można porozmawiać z lekarzem weterynarii i z behawiorystą. Będzie też możliwość kupienia domku dla kota.

Reklama