W skarżyskim DPS będzie cieplej

Data publikacji: 12.06.2020 13:41
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Dom Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej przejdzie kompleksową termomodernizację. Budynek zostanie nie tylko docieplony, ale także wymienione zostaną w nim wszystkie okna i drzwi. Zainstalowany zostanie również nowy system centralnego ogrzewania - informuje Artur Berus, skarżyski starosta.

W placówce wymienione zostanie oświetlenie na energooszczędne ledy, zainstalowane zostaną również panele fotowoltaiczne.

- To bardzo ważna inwestycja dla powiatu skarżyskiego. Można powiedzieć, że kończymy już termomodernizacje budynków użyteczności publicznej na naszym terenie. Proces przeszły już szkoły, urzędy i inne instytucje. Teraz do tych budynków dołączy DPS. Do tej pory warunki w tej placówce były dobre, ale teraz nasi mieszkańcy będą mieszkać w komfortowych warunkach - dodał Artur Berus.

Dom Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej jest domem stałego pobytu, przeznaczonym dla 60 osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn przewlekle psychicznie chorych. Termomodernizacja ma kosztować ponad 1,7 mln złotych. 15 proc. tej kwoty, to wkład własny powiatu skarżyskiego, a 85 proc. pokryje unijna dotacja przyznana przez zarząd województwa świętokrzyskiego.

Inwestycja ma się zakończyć do końca października tego roku.

Reklama