W Starachowicach powstanie nowy blok z mieszkaniami komunalnymi

Data publikacji: 24.03.2021 12:55
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.03.2021. Starachowice. Barak, w miejscu którego powstanie nowy blok komunalny

24.03.2021. Starachowice. Barak, w miejscu którego powstanie nowy blok komunalny
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Budynek będzie zlokalizowany przy ulicy Kościelnej, w miejscu dawnego baraku socjalnego, który został zniszczony w pożarze.

W nowym bloku znajdzie się 101 mieszkań oraz świetlica dla seniorów i młodzieży. Obiekt zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, obok powstanie plac zabaw i parking. Całość będzie monitorowana, a przy drzwiach zamontowany zostanie domofon - wymienia prezydent Marek Materek.

- Budowa pozwoli na przesiedlenia z innych obiektów komunalnych, a potrzeby w tym zakresie są bardzo duże. Obecnie gmina wyburza sukcesywnie baraki na osiedlu Bugaj, które są w bardzo złym stanie. Te tereny są uwalniane pod inwestycje w strefie przemysłowej - zaznacza prezydent.

Nowy blok przy ul. Kościelnej ma uzupełnić braki w mieszkalnictwie komunalnym Miasto ubiega się o dofinansowanie na jego budowę z Banku Gospodarstwa Krajowego, które pokryłoby 80 proc. kosztów prac. Wniosek już został złożony.

Na piątkowej sesji zabezpieczone zostaną pieniądze na wkład własny gminy do inwestycji. W tym roku będą to 2 mln zł a w przyszłym 1,6 mln zł. Prace mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Z kolei mieszkania socjalne powstaną m.in. w remontowanych przez miasto budynkach na osiedlu Widok.

Reklama