W Starachowicach powstanie nowy blok z mieszkaniami komunalnymi

Data publikacji: 14.04.2021 11:56
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.04.2021. Starachowice. Blok komunalny stanie na miejscu spalonego baraku

14.04.2021. Starachowice. Blok komunalny stanie na miejscu spalonego baraku
Fot. UM Starachowice

Obiekt będzie zlokalizowany przy ulicy Kościelnej, w miejscu dawnego baraku socjalnego, który został zniszczony w pożarze. Miasto ogłosiło przetarg na jego wybudowanie.

Znajdzie się tu 101 mieszkań oraz świetlica dla seniorów i młodzieży. Budynek zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, obok będzie plac zabaw i parking - informuje prezydent Marek Materek. Całość będzie monitorowana, a przy drzwiach zamontowany zostanie domofon.

- Budowa pozwoli na przesiedlenia części lokatorów z innych mieszkań komunalnych, a potrzeby w tym zakresie są bardzo duże - zaznacza prezydent.

Braki w mieszkalnictwie komunalnym może uzupełnić nowy blok przy Kościelnej, który stanie na miejscu dawnego budynku z lokalami socjalnymi. Mieszkania socjalne natomiast powstaną m.in. w remontowanych przez miasto budynkach na osiedlu Widok.

Miasto chce się starać o dofinansowanie na budowę bloku z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 80 proc., wniosek już został złożony. Zabezpieczone zostały także pieniądze na wkład własny gminy, w tym roku będzie to 2 mln zł, a w przyszłym 1,6 mln zł.

Wykonawcy mają czas do 27 maja na składanie ofert. Prace mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Reklama