W starachowickiej specjalnej strefie bez koronawirusa

Data publikacji: 18.06.2020 15:39
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Specjalna Strefa Ekonomiczna

Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" S.A. SSE
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pracownicy Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach nie są zakażeni koronawirusem. Potwierdziły to wyniki badań na obecność patogenu, przeprowadzone po tym, jak Covid-19 stwierdzono u portiera pracującego w budynku.

Jak informuje prezes strefy Marcin Perz, od początku epidemii wdrożone zostały odpowiednie procedury. W budynku zostały zainstalowane pojemniki z płynem odkażającym, a pracownicy w dużej części pracę wykonują zdalnie.

Kiedy potwierdzono koronawirusa u portiera, zarząd strefy podjął decyzję o przeprowadzeniu badań u wszystkich pracowników i osób zatrudnionych w firmach działających w budynku SSE.

- To znak naszej odpowiedzialności za ludzi pracujących w strefie oraz informacja dla kontrahentów, że bezpiecznie mogą załatwiać sprawy zarówno w SSE jak i w firmach działających w biurowcu – mówi Marcin Perz.

Dodatkowo specjalistyczna firma zdezynfekowała wszystkie przestrzenie wspólne w budynku, a w najbliższym czasie przy wejściu do budynku zostanie ustawiona specjalna bramka ze środkiem dezynfekującym. Będzie także mierzyła temperaturę wchodzącym. Badaniom poddało się 50 osób, cała procedura został sfinansowana przez strefę.

Reklama