W Strawczynku będą warsztaty muzyczne

Data publikacji: 19.07.2021 14:58
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.07.2021. Strawczynek. Briefing prasowy. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Słoń - senator PiS, Anna Krupka - wiceminister kultury, sportu oraz dziedzictwa narodowego

19.07.2021. Strawczynek. Briefing prasowy. Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Słoń - senator PiS, Anna Krupka - wiceminister kultury, sportu oraz dziedzictwa narodowego
Fot. Anna Kwapisz / Radio Kielce

W Strawczynku w gminie Strawczyn wiceminister kultury, sportu i dziedzictwa narodowego Anna Krupka przekazała na ręce wójta gminy promesę na organizację warsztatów muzycznych. Łączna kwota dofinansowania to 54 tys. zł.

Anna Krupka, wiceminister sportu, kultury i dziedzictwa narodowego, zaznaczyła, że przekazane dzisiaj wsparcie ma na celu przede wszystkim pomóc dzieciom i młodzieży w ich rozwoju.

- Nie jesteśmy ślepi na potrzeby młodego pokolenia. Razem z senatorem Krzysztofem Słoniem wspieramy młodych ludzi, dzieci i młodzież w rozwijaniu ich pasji w zdobywaniu wykształcenia oraz w nauce. Pragniemy także by podczas wakacji, młodzi ludzie mogli spędzić ten czas w bezpieczny i owocny sposób. Poprzez zdobywanie nowych lub rozwijanie już posiadanych umiejętności - mówiła.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń powiedział, że szczególne podziękowania należą się właśnie wiceminister Annie Krupce, która z takim samym zaangażowaniem wspiera zarówno wielomilionowe inwestycje, jak i te, które mają wymiar lokalny.

Projekt ten jest ważny dla lokalnej społeczności. 54 tys. zł kwotowo to nie jest dużo. Jednak gdyby nie te pieniądze, to ten projekt nie miałby szans na realizację - podkreślił.

Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn, zaznaczył, że wsparcie finansowe nawet jeśli niewielkie ma ogromne znaczenie dla rozwoju lokalnego samorządu. Głównie w wymiarze mobilizującym do podejmowania kolejnych inwestycji i projektów.

- Te pieniądze docierają do nas i wspierają gminę w wydatkach, na które sami nie zawsze bylibyśmy w stanie znaleźć odpowiednie środki. W ten sposób jest to czynnik mobilizujący do dalszy działań - powiedział.

Reklama