W Świętokrzyskiem pilnie potrzebna krew

Data publikacji: 19.10.2021 09:44
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zwraca się z apelem do mieszkańców województwa świętokrzyskiego o honorowe oddawanie krwi. Jak czytamy w mailu przysłanym do naszej redakcji, stany magazynowe są niewystarczające w odniesieniu do rosnących potrzeb świętokrzyskich szpitali. Obecnie największe zapotrzebowanie jest na grupy 0 Rh ujemną, A Rh ujemną oraz B Rh ujemną.

Krew może oddać każda zdrowa i pełnoletnia osoba ważąca powyżej 50 kg. Krwiodawcy przysługują dwa dni wolnego, osiem czekolad, zwrot kosztów dojazdu do najbliższej placówki regionalnego centrum krwiodawstwa oraz bezpłatny, 30-dniowy bilet komunikacji miejskiej na terenie Kielc.

Krew można oddawać w dni powszednie w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach oraz w oddziałach terenowych placówki, tj. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Końskich, Skarżysku-Kamiennej i Sandomierzu.

Jest to możliwe także w mobilnym punkcie, podczas akcji wyjazdowych. Najbliższa odbędzie się w sobotę, 23 października, w Gminnym Ośrodku Kultury w Nagłowicach. Rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 13.00. Z kolei 24 października akcja przeprowadzona zostanie w Łosieniu na parkingu przy kościele parafialnym w godz. 9.00 - 13.30 oraz w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Stąporkowie przy ul. Piłsudskiego 103 w godz. 9.00 - 12.00.

Reklama