W Szewcach mają nowoczesną świetlicę wiejską

Data publikacji: 12.09.2021 10:30
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.09.2021. Szewce. Świetlica wiejska

12.09.2021. Szewce. Świetlica wiejska
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Szewcach w gminie Samborzec oficjalnie otwarto świetlicę wiejską, wybudowaną od podstaw. Mieszkańcy bardzo potrzebowali takiego miejsca. Do tej pory nawet wiejskie zebrania musiały odbywać się w domu sołtysa, ponieważ nie było innej możliwości.

Z nowym obiektem sołtys Remigiusz Łukawski wiąże duże plany. Chciałby, aby odbywały się tam cykliczne zajęcia dla dzieci, rozwijające ich zainteresowania oraz kondycję fizyczną. Świetlica jest dopełnieniem kilku innych inwestycji, które zrealizowano wcześniej na tym placu, zanim powstał obiekt. To plac zabaw dla dzieci oraz altana.

Wójt gminy Samborzec Witold Surowiec stwierdził, że Szewce to bardzo aktywna miejscowość, która z pewnością wykorzysta nową infrastrukturę należycie, dla rozwoju wsi. Już w trakcie budowy świetlicy zawiązało się tu Koło Gospodyń Wiejskich, które prężnie działa. Koło także będzie korzystać z nowego obiektu. Jest tam przestronna sala, aneks kuchenny i toalety.

Koszt budowy świetlicy wyniósł prawie 250 tys. zł. Z powodu epidemii i trudności z realizacją inwestycji, oddanie obiektu opóźniło się o ponad rok.

Reklama