W Szewnie rozpoczęła się rewitalizacja

Data publikacji: 09.05.2021 12:43
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.05.2021. Szewno. Prace rewitalizacyjne na placu ks. Marcina Popiela

09.05.2021. Szewno. Prace rewitalizacyjne na placu ks. Marcina Popiela
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Rozpoczęły się prace rewitalizacyjne na placu ks. Marcina Popiela w Szewnie. Znajduje się on w pobliżu kościoła św. Mikołaja i cmentarza parafialnego, w centrum miejscowości, której historia sięga XIV wieku.

Miejsce zostanie uporządkowane i wypięknieje. Pojawi się też mała scena do występów artystycznych oraz miejsca wypoczynku. Jak informuje wójt Bodzechowa Jerzy Murzyn, wszystkie elementy projektu były konsultowane z konserwatorem, który zdecydował o wycięciu drzew zasłaniających zabytkową świątynię. Naprawie ulegną także schody prowadzące do kościoła, które są już w opłakanym stanie i zagrażają bezpieczeństwu wiernych zmierzających na modlitwę.

Nawierzchnia placu także zostanie zmodernizowana, jednak będzie wykonana zgodnie z sugestiami konserwatora. Jak wyjaśnia włodarz gminy, część starej kostki pozostanie, ale będzie też betonowa, a miejscami granitowa. Przebudowane zostanie oświetlenie i odwodnienie. Pojawi się scena, która umożliwi występy podczas różnych uroczystości. Uporządkowane zostaną także miejsca parkingowe.

Wykonawca zakończy prace we wrześniu. Inwestycja podzielona jest na trzy etapy, aby nie było utrudnień w komunikacji. Koszt wykonania rewitalizacji wynosi 1,7 mln zł.

Reklama